SSS

Nasıl üye olabilirim?
- Sitemizin üst kısmında bulunan “Üyelik dünyası” butonuna tıkladığınızda üyelik sayfamız açılacaktır. Açılan sayfadaki formu eksiksiz bir şekilde doldurarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz mevcut Facebook hesabınız ile bağlanarak da sitemize üye olabilirsiniz. Sitemize üyelik için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.
Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?
- manche.com.tr'den satın aldığınız ve kullanmadığınız ürününüzün / ürünlerinizin değişim işlemlerini üye girişi yaparak manche.com.tr üzerinden "ürün değişim talebi" bırakarak sağlayabilirsiniz. Ürün ile birlikte gönderilen evrakın eksiksiz doldurulup ürün / ürünler ile birlikte tarafımıza Mng Kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tüm Manche mağazalarımızdan faturanızı ibraz ederek değişim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Tarafıma gönderilen ürünü nasıl iade edebilirim ?
- Satın almış olduğunuz ürünü iade etmek istiyorsanız ilk önce manche.com.tr adresinden üye girişi yapıp "ürün iade talebi" oluşturmanız gerekir. Sonrasında ürün ile birlikte gönderilen iade formunu doldurup Mng Kargo ile iade ürün gönderiminizi ücretsiz olarak yapabilirsiziniz.

İade adresi olarak gönderilerinizin üzerine aşağıdaki adresi yazabilirsiniz;
MEHMET NESİH ÖZMEN MAH. ŞİMŞİR SK. 5 GÜNGÖREN/ İSTANBULMEHMET NESİH ÖZMEN MAH. ŞİMŞİR SK. 5 GÜNGÖREN/ İSTANBUL Güngören
İstanbul
İade etme süresi kaç gündür?
- Tüketici Kanununda yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre iade etme süresi ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren on dört (14) gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde aldığınız ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
İade işlemlerinde kargo masrafını ödeyecek miyim?
- www.manche.com.tr'den "ürün iade talebi" doldurarak gerçekleştirdiğiniz iadelerinizin kargo masrafları bize aittir. İade ürün gönderimlerinizi Mng Kargo dışında başka bir kargo firması ile yaptığınızda karşı ödemeli (Ü.A - Ücret Alıcıdan) olarak gönderilen ürünler kabul edilmemektedir.
Taksitlendirilmiş alımların ücret iadesi nasıl yapılır?
- Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitlendirilen tutar kadar artı bakiye olarak yansıması bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Bankanızdan konu ile ilgili detaylı bilgi ala bilirsiniz. Ekstrenizden bu işlemler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.
İade işleminden sonra geri ödeme hesabıma ne zaman yansır?
- www.manche.com.tr'den iade talebi yapıp iade ettiğiniz ürünlerin tümü için iade şartlarına uygun olup olmadıklarına yönelik kontroller yapılır. Bu kontroller sonrasında İadeniz kabul edildiğinde ve para iadeniz gerçekleştirilir. Yapılan iadenin hesabınıza yansıma süresi bankalar tarafından belirlenmektedir ve bu konu ile ilgili tarafımızın bankalara herhangi bir müdehalesi söz konusu değildir.
İade koşullarınız nelerdir?
- Ürün / ürünlerin orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmış olması gerekmektedir. Müşteriler iade etmek istedikleri ürünleri kendilerine teslim edildiği andaki durumları ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdürler. Ürününüz iade adresimize ulaştıktan sonra ilgili birimlerce gerekli kontrolleri yapılacak ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 3-5 iş gününü almaktadır.


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.